Hipnoza - w czym pomaga?Hipnoza czy też regresing hipnotyczny, to metoda której korzenie sięgają Starożytnej Grecji. Pozwala ona na wejście w stan głębokiej medytacji, dzięki czemu możemy połączyć się ze swoją duszą i przeszłymi wcieleniami. Mimo że pozostajemy w pełni świadomi, możemy wejść na głębsze poziomy świadomości, co pozwala nam odkryć informacje, które mogą wesprzeć nas w obecnym życiu. Jest to prosto rzecz ujmując spotkanie z własną duszą, które otwiera przed nami dostęp do nieograniczonej bazy informacji o nas samych.

Jakiego typu informacje możemy uzyskać? I w czym konkretnie pomaga hipnoza? O tym opowiem w dalszej części artykułu. 

 

W jaki sposób zdobywamy informacje podczas hipnozy? 

Dlaczego w ogóle decydujemy się na hipnozę? Najczęstszym powodem jest to, że mamy trudności w życiu lub też utknęliśmy w miejscu i nie wiemy, gdzie iść dalej. Możemy też mieć konkretne pytania dotyczące tego, jak rozwiązać nasze problemy, lub którą z dostępnych nam ścieżek wybrać. Mimo prób, nie udaje nam się znaleźć odpowiedzi lub wskazówek w doczesnym życiu, dlatego też decydujemy się sięgnąć głębiej w nasze wnętrze. 

 

Przed regresingiem hipnotycznym najlepiej jest przygotować sobie listę pytań i przedyskutować ją z mentorem tuż przed jej rozpoczęciem. Dzięki temu, będzie on mógł lepiej nas prowadzić przez ten proces. W zależności od tego, z czym się mierzymy oraz jak przebiega sama hipnoza, będzie on też w stanie określić, jakiego typu duchowe spotkanie będzie dla nas najkorzystniejsze. Być może warto będzie się spotkać z przewodnikiem duchowym, w przypadku utknęliśmy w miejscu i potrzebujemy wskazówek na przyszłość. Natomiast jeśli przychodzimy z konkretną bolączką, może nam wystarczyć samo wejście w poprzednie wcielenie by stanąć twarzą w twarz ze źródłem problemu. Ostatnią z możliwości jest wejście do domu dusz, co może się okazać pomocne w przypadku gdy nasze trudności są efektem wielu splecionych ze sobą zdarzeń.

Więcej o przygotowaniu do regresingu hipnotycznego i samego jego przebiegu przeczytasz tu.

 

W czym pomoże pomoc hipnoza? 

Korzyści płynące z regresingu hipnotycznego wykraczają daleko poza odkryciem z czym się mierzymy i jak temu zaradzić. Uzdrowienie, którego doświadczamy dzięki hipnozie może nastąpić na wszystkich poziomach – fizycznym, emocjonalnym i duchowym – ponieważ wgląd we własne wnętrze - zarówno z tych jak i poprzednich wcieleń - oraz zrozumienie i akceptacja dotychczasowych przeciwności, oferują wielką mądrość w odniesieniu do tego, jak postrzegamy siebie i swoje życie. Dodatkowe możliwe korzyści obejmują:

 

Uwolnienie się od obecnych negatywnych emocji i wzorców myśli

Dzięki hipnozie możemy pokonać niekorzystne stany fizyczne takie jak nadmierny, pozornie niczym nieuzasadniony stres, niepokój, strach czy lęk. Dzięki temu, że uświadamiamy sobie czy też doświadczamy - w dosłownym znaczeniu - źródła naszych negatywnych wzorców, możemy przejąć nad nimi kontrolę i ukształtować nasze reakcje na nowo. Na przykład podczas hipnozy możemy zobaczyć sytuację z poprzedniego wcielenia, która spowodowała, że często z niewyjaśnionych przyjmujemy rolę ofiary. Skonfrontowanie się z tą sytuacją pozwoli nam na uwolnienie się od wytworzonego nieświadomie wzorca reakcji. 

 

Klarowniejsze myślenie - bez zbędnych blokad i autosabotażu

Dzięki temu, że pozbędziemy się niekorzystnych wzorców i głosu w głowie, który powstrzymuje nas przed życiem tak jak chcemy, jesteśmy w stanie myśleć klarowniej i iść do celu z pełną świadomością tego, czego pragniemy i jacy jesteśmy. Nagle odkryjemy, nie tylko że doskonale wiemy czego chcemy, ale także jak to osiągnąć. 

 

Pozbycie się barier, które zaburzają nasz wewnętrzny spokój

Hipnoza pozwala usunąć blokady emocjonalne i fizyczne oraz zastąpić je wszechogarniającym uczuciem spokoju, dzięki któremu możliwe jest trwałe przywrócenie spokoju wewnętrznego, który wzbogaca nasze życie oraz pielęgnuje zdrowie i dobre samopoczucie. Dzięki temu przestaniemy się denerwować w prozaicznych sytuacjach i będziemy podchodzić do życia na większym luzie.

 

Odbudowanie pierwotnej bezwarunkowej miłości do siebie i innych 

Poczucie pewności i zadowolenia doświadczane po hipnozie pozwala na swobodniejszy przepływ pozytywnej energii, dzięki czemu jesteśmy w stanie doświadczyć głębokiego uczucia miłości do samych siebie. Jeżeli także po regresingu będziemy pielęgnować to uczucie, łatwiej nam będzie kochać siebie oraz innych, przez co nasz życie będzie pełniejsze.

 

Pokonanie strachu o przyszłość

Dzięki spotkaniu z przewodnikiem duchowym, możemy sobie uświadomić, że przyszłość jest w naszych rękach i jeśli tylko chcemy, możemy uformować ją na swój sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokonać dotychczasowy strach, który nie pozwalał nam cieszyć się życiem. 

 

Pokonanie traumy z przeszłości

Być może zdecydowaliśmy się na hipnozę, ponieważ od dłuższego czasu mierzyliśmy się z traumą, której źródło było nieznane. Poprzez wejście w poprzednie wcielenie i staniecie z traumą twarzą w twarz, możemy w końcu ją przeżyć, zrozumieć oraz przepracować, aby finalnie uwolnić się od niej i żyć dalej, niczym nie ograniczeni.

 

Regresing hipnotyczny jest świetną metodą, aby dowiedzieć się więcej na temat danych trudności, z którymi mierzymy się w życiu. Należy jednak pamiętać, że sesja hipnotyczna trwa jedynie określoną ilość czasu, w związku z tym zgłębienie swojej natury w sposób całkowity może być trudne. Aby dowiedzieć się o swoich wyzwania i potrzebach, warto wykonać analizę numerologiczną, dzięki której poznamy siebie lepiej. 

 

Zamawiając Pakiet osobisty możesz zrozumieć:

  • Jaka jest Twoja osobowość?
  • Jakie masz wyzwania w życiu?
  • Czy Twoje potencjały są zbalansowane?
  • Czy Twoje podpisy są harmonijne?
  • Jak wyglądają Twoje relacje z bliskimi?
  • Czemu sprzyjają etapy Twojego życia (jest 5)?
  • Jak wpływają na Ciebie Twoje osobiste lata numerologiczne?

Zdjęcie
Czytaj kolejny wpis:

Wymiar 5D - co to jest?