Co to jest hipnoza?Co to jest hipnoza, a właściwie regresing - bo tak współcześnie coraz częściej nazywa się tą metodę?

Czy podróżowanie w czasie jest możliwe? W pewnym sensie tak. Dotyczy ono obecnego i poprzednich naszych wcieleń - zwie się regresingiem lub regresja hipnotyczna. Dzięki tej wyprawie jesteśmy w stanie dotrzeć do najstarszych wspomnień, których często nie pamiętamy lub których nawet nie byliśmy świadomi. Ta mentalna odyseja pozwala nam lepiej poznać siebie i zrozumieć nam przyczynę wielu doczesnych trudności. 

 

Regresing - co to takiego? 

Regresing to forma hipnozy lub też precyzyjniej mówiąc, stan podwyższonej świadomości, w czasie którego uaktywnia się pamięć przeszłych, nie pamiętanych przez nas wcieleń i wydarzeń z nich. Jego ogromna wartoscia jest to, ze pozwala nam dotrzeć do wydarzeń, które w znaczący sposób uformowały nasze życie, wiążą się z tym gdzie teraz jesteśmy i co robimy. Dzięki tej formie hipnozy dokopujemy się do samego dna naszej podświadomości poprzez wejście w swego rodzaju trans/ stan medytacyjny, w którym łatwiej przywołać jest dawne dzieje. 

Taka regresja hipnotyczna powinna być przeprowadzona przez specjalnego mentora, który nie tylko poprowadzi nas we właściwe miejsce w naszej pamięci, lecz także pomoże zrozumieć znaczenie danej sytuacji i nakieruje na dalszy rozwój pod kątem pracy nad jej skutkami w obecnym życiu.  

 

Jak przebiega regresing?

W tradycyjnej formie regresji hipnotycznej wyróżniamy pięć etapów:

 • Przygotowanie
 • Wejście w stan podwyższonej świadomości przy pomocy technik regresji
 • Przywołanie doświadczeń i sytuacji z poprzednich wcieleń 
 • Znalezienie odpowiedzi na nasze pytania i otrzymanie wskazówek
 • Wyjście ze stanu medytacyjnego i zakończenie sesji 

 

Przygotowanie

Podczas przygotowania mentor duchowy pomoże nam się zrelaksować i wejść w stan podwyższonej świadomości przy pomocy technik oddychania. Od tego momentu jego rola będzie ułatwienie nam podróży przez nasze wspomnienia. 

 

Wejście w stan podwyższonej świadomości i wyrażanie emocji

Kolejnym etapem jest zamknięcie oczu i przywołanie ważnych sytuacji z przeszłości. W tym czasie mentor wspomoże nas w wyborze konkretnych wydarzeń i zachęci do przywołania możliwie jak największej ilości szczegółów, zwłaszcza tych dotyczących otoczenia, zapachów czy uczuć, które nam wtedy towarzyszyły. Ważne na tym etapie jest wyrażenie na glos wszystkich emocji, które pojawiają się, gdy przeżywamy daną sytuację na nowo. Dzięki temu będziemy w stanie odizolować związane z nią emocje, co pozwoli nam zrozumieć jaki wpływ ma ona na nasze obecne życie oraz finalnie uwolnić się od niego. 

 

Przywołanie doświadczeń i sytuacji z poprzednich wcieleń

W tej części mentor prowadzi Cię do Twojego poprzedniego wcielenia lub wcieleń, które mają związek z Twoimi pytaniami lub wniosą ważne informacje do zrozumienia tego co dzieje się w Twoim życiu i do czego ono dąży. Ta część sesji może wyglądać bardzo różnie w zależności od Twoich pytań, tego z czym się mierzysz w życiu i tego co chce Ci przekazać Twoja dusza.

Doświadczony mentor wie jak przeprowadzić Cię przez meandry tej części, abyś mogła uzyskać jak najwięcej wartościowych informacji dla siebie. Informacje i obrazy, które widzisz mogą być niespodziewane. Jednak odpowiedzi i wskazówki, które dostajesz są najczęściej niebywale trafne i pomocne.

Mentor prowadzi Cię przez sesje zadając pytania co widzisz? Kogo widzisz? Co ta osoba chce przekazać? Jaka informacja płynie dla Ciebie z tej sytuacji? Może to zrobić ponieważ Ty opisujesz mentorowi co się dzieje oraz jakie dostajesz informacje czy obrazy w odpowiedzi na jego pytania.

 

Znalezienie odpowiedzi na nasze pytania i otrzymanie wskazówek

Informacje i obrazy, które pokazuje na nasza dusza są często bardzo uwalniające. Mogą wytłumaczyć powód dla którego nie radzimy sobie z czymś w życiu, wskazać kierunek w którym dalej podążać zawodowo czy w sferach miłości. 

Zdarza się jednak, że nie uzyskamy odpowiedzi na niektóre z naszych pytań. Może być tak, że poznanie tej odpowiedzi nie jest nam potrzebne w tym momencie, albo spowoduje że znacznie zmienimy nasze działania ( a dusza np. tego nie chce, bo mamy przejść jakąś ścieżką zanim dojdziemy do kolejnego etapu). Czasami jeszcze nie jest moment na to, żebyśmy poznali daną odpowiedź.

 

Wyjście ze stanu medytacyjnego i zakończenie sesji 

Kiedy dowiemy się już wszystkiego mentor wyprowadza nas ze stanu medytacyjnego. Mówi abyśmy powoli skupili się na naszych nogach, poruszali palcami i na końcu powoli otworzyli oczy.

Na zakończenie sesji zwykle podsumowujesz z mentorem to co wydarzyło się w trakcie regresingu. Zadajesz dodatkowe pytania, doprecyzowujesz to co nie było jasne czy dzielisz po prostu swoimi przemyśleniami. 

 

Jak przygotować się do regresji hipnotycznej? 

Nadrzędnym celem regresingu jest dotarcie do odpowiedzi, których szukasz lub znalezienie przyczyny czegoś co dzieje się w Twoim obecnym życiu. Przed sesją warto przygotować pytania, które chce się zadać swojej duszy - tematy, które chce się poruszyć. Bywa, że przychodzimy z jednym tematem, a w trakcie regresji okazuje się, że istotne jest zupełnie coś innego. Zwykle są to jednak ważne, pomocne wskazówki.

 

Medytacja

Ogólna dobra praktyka, która pomoże ci łatwiej wejść w stan kompletnej umysłowej relaksacji jest medytacja. Jako że regresing wymaga abyśmy w pełni mogli poddać się emocjom towarzyszącym zdarzeniom z przeszłości, umiejętność bycia tu i teraz, która oferuje medytacja może okazać się niezastąpiona

 

Analiza numerologiczna

Regresing adresuje zwykle pojedyncze trudności, z którymi się mierzymy. Aby sesja zakończyła się powodzeniem, najlepiej skoncentrować się na jednym konkretnym wydarzeniu. Natomiast jest chcesz lepiej poznać siebie, swoje wyzwania i potrzeby, rozwiązaniem może być analiza numerologiczna, która przedstawi twoje życie w całościowy sposób. 

Zamawiając Pakiet osobisty możesz zrozumieć:

 • Jaka jest Twoja osobowość?
 • Jakie masz wyzwania w życiu?
 • Czy Twoje potencjały są zbalansowane?
 • Czy Twoje podpisy są harmonijne?
 • Jak wyglądają Twoje relacje z bliskimi?
 • Czemu sprzyjają etapy Twojego życia (jest 5)?
 • Jak wpływają na Ciebie Twoje osobiste lata numerologiczne?

Zdjęcie
Czytaj kolejny wpis:

Jak usunąć blokady energetyczne?