Czy liczba urodzenia to wszystko?Co bada się w numerologii poza liczbą urodzenia?

Większość osób kojarzy numerologię z liczbą urodzenia, czasem liczbami mistrzowskimi czy karmicznymi oraz rokiem numerologicznym. Niektórzy wiedzą, że znaczenie w analizie numerologicznej ma także dzień urodzenia czy energia z imion i nazwisk. To jednak i tak wierzchołek góry lodowej, jeżeli chodzi o to, co dzięki wiedzy numerologicznej można wyczytać z daty urodzenia oraz wszystkich imion i nazwisk.

 

A co możemy wyczytać z analizy numerologicznej?
Podliczba - Twój talent

Robiąc pełną analizę numerologiczną, oprócz sumy daty urodzenia bierze się pod uwagę podliczbę, z której wychodzi finalna liczba. Czyli dwucyfrową sumę, która wychodzi po odpowiednim zsumowaniu cyfr z daty urodzenia.

Jak prawidłowo wyliczyć podliczbę?:

Zsumuj wszystkie cyfry z daty urodzenia według wzoru dla urodzonych przed 2000 i po 2000 roku:

Przed 2000 rokiem:

przykład 1: 21.05.1976

2+1+0+5+1+9+7+6=31

3+1=4

Jestem czwórką numerologiczną z podliczby 31.

Od 2000 roku i później:

przykład 2: 19.08.2021

1+9+0+8+20+2+1=41

4+1=5

Jestem piątką numerologiczną z podliczby 41.

Podstawową interpretacje podliczby możesz sprawdzić we wpisie Jak wyczytać talenty z daty urodzenia?
Szczegółowo opisuję ją w analizie Pakiet osobisty.

 

Diament życia - czego możesz się spodziewać w życiu?

Podstawą jest także rozpisanie diamentu życia, który pozwala na odczytanie jakie liczby na nas działają w określonych latach naszego życia. Ta wiedza pozwala nam wyczytać:

 •  co może nam sprzyjać w danych okresach?
 • jakie możemy napotkać wyzwania?
 • co jest naszym wyzwaniem do 40 roku życia, po 40 roku życia i na całe życie?
 • jaki jest nasz klucz wcielenia - to, czego realizacja przynosi nam w życiu satysfakcję?

 

Diament życia w połączeniu z liczbą urodzenia to obfite źródło informacji o tym:

 • jak możesz doświadczać życia w różnych okresach.
 • co może Ci w danym okresie sprawiać większą frajdę.
 • kiedy masz okres sprzyjający pracy/ finansom, a kiedy na przykład miłości i zakładaniu rodziny.

Liczby w diamencie życia mogą odnosić się do różnych aspektów.

U jednych z nas będą więcej mówić o samorozwoju, nauce, przełomach w świadomości czy podejściu do życia, zupełnie pomijając na przykład temat związków. To jednak nie oznacza, że taka osoba będzie samotna. To oznacza, że w danym okresie kluczowy nacisk jest w diamencie życia kładziony na dany obszar, a informacje odnośnie związku można przeczytać z innych liczb u danej osoby.

Ja na przykład jestem obecnie w okresie, który głównie nawiązuje do tematu pracy w diamencie życia. Zupełnie nie przeszkadza mi to mieć trójkę dzieci i satysfakcjonujący związek.

Jednak w innym miejscu mojego portretu numerologicznego można przeczytać, że w obecnym czasie będę doświadczać dylematu między rodziną a pracą - co ewidentnie się sprawdza. Dodatkowo jestem też 6 numerologiczną, dla której temat założenia rodziny jest bardzo ważny w życiu.

Zatem, jak widzisz badanie wybiórczo informacji z Twojej daty urodzenia oraz imion i nazwisk, da niekompletne wiadomości o Tobie i tym, co może w danym czasie dziać się w Twoim życiu.

 

Twoje wyzwania - co wybrała Twoja dusza na to wcielenie?

Data urodzenia oraz Twoje pierwsze imię i obecne nazwisko, to miejsca, z których możemy wyczytać kilka Twoich wyzwań na życie:

 • karmiczne
 • na całe życie
 • na określony etap życia

Źródło wiedzy o wyzwaniach jest w kilku miejscach daty urodzenia oraz imion i nazwisk. Wyzwania to temat owiany dosyć złą sławą - często traktowany jako coś złego, czego najlepiej się pozbyć. Tymczasem z mojego punktu widzenia:

Wyzwania to wskazówki, które mówią nam jaki obrać kierunek rozwoju w życiu,

aby czerpać z niego satysfakcję.

Dlaczego? Okazuje się, że jeżeli poznajemy swoje wyzwanie i zaczynamy rozwijać się w jego obszarze, każde umiejętności, które zdobywamy dają nam sposoby na lepsze radzenie sobie z tym wyzwaniem. Im lepiej sobie z nim radzimy, tym więcej przynosi nam to satysfakcji. Często okazuje się, że gdy wejdziemy w temat naszego wyzwania, rozwijanie się w jego obszarze daje nam radość. Dlaczego tak jest?

Właśnie te konkretne wyzwania Twoja dusza świadomie wzięła sobie na warsztat. Satysfakcja, która pojawia się u Ciebie w momencie podejmowania danego wyzwania, wynika z tego, że realizujesz cel swojej duszy. Choć w pierwszym momencie wyzwanie może wydawać się “skaraniem boskim”, czymś niewygodnym czy wybijającym Cię ze strefy komfortu, to właśnie jego realizacja będzie dawała Ci satysfakcję.

Dowiedz się jakie są Twoje wyzwania dzięki analizie numerologicznej Pakiet osobisty - zobacz więcej TUTAJ.

Przeczytasz także kompletny opis swojej osobowości, potencjałów, wyzwań, czego możesz się spodziewać w poszczególnych etapach życia.

 

Energia z imion i nazwisk - na ile łatwo realizujesz swój potencjał?

Z numerologicznego punktu widzenia działają na nas wszystkie imiona i nazwiska, które kiedykolwiek zostały nam nadane urzędowo lub kościelnie. Chodzi o to, że są zapisane w naszych dokumentach w urzędzie lub kościele. Nie ma znaczenia jaki mamy do nich stosunek emocjonalny, czy je używamy, ani czy nosiliśmy je tylko przez chwilę. Jeżeli znalazły się w jakichś dokumentach dotyczących Ciebie - na zawsze będą w Twojej energetyce. W numerologii nic się nie kasuje, jedynie nowe imiona czy nazwiska nadpisują się na poprzednie.

Zatem, jeżeli miałaś bierzmowanie, to imię powinno być wzięte pod uwagę w analizie. Tak samo nazwisko po byłym mężu czy inne nazwiska, których już nie używasz.

Ciekawostka
Powrót do nazwiska, które już nosiłaś - np. powrót po rozwodzie do nazwiska panieńskiego - nie wpływa na zmianę energii z imion i nazwisk. Ponieważ wracasz do tego, co cały czas było w Twojej energii. 

Także numerologicznie obojętne jest czy przyjmując nowe nazwisko (np. na ślubie) będziesz nosić nazwisko jedno czy dwuczłonowe. Kluczowe jest przyjęcie nowego nazwiska - to wprowadza zmianę. Natomiast to, czy będziesz nowe nazwisko używać wspólnie z dotychczasowym (np. panieńskim) czy tylko nowe nazwisko - jest dla energii z imion i nazwisk neutralne. Ponieważ dotychczasowe nazwisko i tak zostaje w Twojej energetyce.

Dzięki energii z imion i nazwisk możemy wyczytać:

 • jak traktujesz siebie wewnątrz? Na ile wspierasz swój potencjał, a na ile go blokujesz?
 • jaki tworzysz wizerunek? Na ile jest on spójny z Twoją osobowością i pozwala Ci na naturalną ekspresję?
 • do czego podświadomie dążysz? Na ile ten cel jest dla Ciebie wspierający, a na ile utrudniający korzystanie ze swojego potencjału?

 

Zrozum co drzemie w Twojej energii z imion i nazwisk dzięki analizie numerologicznej
Pakiet osobisty - zobacz więcej
TUTAJ.
Czytaj kolejny wpis:

Nazwa firmy korzystna numerologicznie - jak wybrać?