Psychologia w numerologiiKiedyś postawiłam taką śmiałą tezę, że gdyby na początku terapii psychologicznej zrobiono analizę numerologiczną klienta, terapeuta i klient zamiast przez pierwsze sesje się poznawać mogliby szybciej przejść do sedna sprawy. Jesteś ciekawa dlaczego tak uważam?

 

Po co numerologię mieszać do terapii?

Często jestem pytana - Co można wyczytać z numerologii?  Mówię wtedy, że część analizy numerologicznej jest w stanie opisać Twoją osobowość tak jakbyś zrobiła sobie wiele testów psychologicznych i otrzymała wynik. Dzięki analizie numerologicznej można wyciągnąć bardzo wiele informacji, które dostrzeże w Tobie doświadczony psycholog na terapii czy właśnie po serii testów.

To jednak nie wszystko, analiza numerologiczna bada także Twoje wyzwania na życie, obszary do pracy, relacje z mamą i tatą czy to jaką rolę chcesz przyjąć w związku. Wyciągnięcie takich informacji na sesji psychologicznej, która opiera się głównie o nasz świadomy umysł, jest trudne. Przy analizie daty urodzenia są faktyczne informacje, nie zatarte przez nasze postrzeganie siebie czy świadomy umysł.

Trzecim i jak ważnym elementem analizy numerologicznej jest możliwość podejrzenia jakie liczby w obecnym momencie na nas wpływają, jakie wpływały w dzieciństwie, kiedy to się zmieni. Tutaj metody terapeutyczne zostają raczej w tyle, bo naukowo zakłada się, że przez życie idziemy z tym samym zestawem cech. Psychologia nie patrzy na to, że np. u niektórych osobowość zmieniła się diametralnie między 28-31 rokiem życia albo że zmiana nazwiska na ślubie wpłynęła na zmianę naszej osobowości w około 20%.

Pomyśl jakby to było, gdyby terapia psychologiczna uwzględniała te elementy? Ile głębiej mogłabyś wejść w Twoje życie z psychologiem.

Ciekawe jest to, że te z moich klientek, które mają za sobą i analizę numerologiczną i terapie psychologiczną mówią zwykle –

 

”O matko, gdyby mój terapeuta wiedział to wszystko co wynika z analizy od początku, o ile nasza praca byłaby łatwiejsza.”

 

Psychologia numerologiczna a życie

Fantastyczne jest to jak dzięki numerologii możemy zagłębić się i rozłożyć na czynniki z czego składa się nasza osobowość. Na ile nosimy w sobie harmonijne energię a na ile takie, które się wykluczają?

Nasz potencjał i osobowość to jedno jednak to jakie będziemy podejmować decyzję, jak się „prowadzić” czy się rozwijać to druga kwestia. Rodzimy się z pewnymi predyspozycjami, pewne siły na nas działają, jednak to czy będziemy np. dbać o siebie, podejmować wyzwania, słuchać swojej intuicji zależy już tylko od nas.

 

Numerologia jako metoda na samopoznanie

Już na pierwszym spotkaniu z analiza numerologiczną (kiedy ja byłam analizowana) pomyślałam sobie o numerologii jako genialnym narzędziu do samopoznania. Liczby, które trzeba po prostu dodać i odjąć w odpowiedni sposób dają nam niesamowite możliwości odczytania informacji o sobie lub innych. Często wyjaśniają klarownie aspekty nasze osobowości, które czujemy intuicyjnie, jednak nie potrafimy ich sprecyzować, zrozumieć jak działają i dlaczego. Kiedy zobaczymy konkretnie nazwane i sprecyzowane pozytywne i negatywne aspekty liczb, które na nas wpływają, często przychodzi spokój i zrozumienie.

 

Z mojej perspektywy i większości moich klientek, analiza numerologiczna może być wyjściową do rozpoczęcia pracy nad sobą – wiesz o co chodzi i nad jakim temacie się skupić.

 

Pakiet osobisty jest możliwością na pierwsze zetknięcie z informacjami o sobie czytanymi z numerologii. Tam używając dwóch systemów numerologicznych – pitagorejskiego i kabalistycznego (pochodzącego z kultury żydowskiej), robię analizę:

  • Twojej osoby
  • Tego co drzemie w Twoim wnętrzu
  • Twoich celów i wyzwań
  • Tego jak wpływają na Ciebie Twoje podpisy
  • Tego jakie liczby działają na Ciebie na przestrzeni życia
  • Tego czemu sprzyja a co utrudnia energia, która działa na Ciebie obecnie

Zamów Pakiet osobisty – pełną analizę Twojej osobowości tutaj.

 

Zdjęcie
Czytaj kolejny wpis:

Jak stworzyć udany związek duchowo?