Przemiana - odkrywanie siebie. Czy to samotna podróż?Kiedy przychodzi potrzeba przemiany wraz za nią podąża często samotność. Dlaczego? Jak sobie z nią poradzić?

Miałaś taki moment w swoim życiu, kiedy czułaś, że już dalej nie dasz rady? Coś się w Tobie przelało, może szala goryczy, może nastąpiło jakieś zdarzenie, które wywróciło Twoje spojrzenie na obecne  życie do góry nogami. A może po prostu coś do Ciebie dotarło i zrozumiałaś, że chcesz zmienić to jak teraz żyjesz.

Po tym przebłysku myśli patrzysz na życie, które masz i zastanawiasz:
Co teraz? Jak to zmienić? Od czego zacząć?

 

Jednym jest zauważyć, że coś jest nie tak. Drugim stwierdzić, że chcesz to zmienić. Jednak trzecim jest wkroczyć do akcji- do procesu przechodzenia zmiany. Potem mieć siłę, aby w nim wytrwać. Na końcu przychodzi nagroda, ten moment, kiedy czujesz się lepiej i wiesz, że zmiana była potrzebna.

Jesteś na etapie, że potrzebujesz takiej zmiany- zapraszam Cię na kurs:
Poznaj siebie do głębi- 4 tygodnie wew transformacji

 

Jak wygląda ta podróż przez zmianę?

Różnie. Wydaje się jednak mieć kilka składowych, które się powtarzają. W zależności jak gruntowną przeprowadzasz zmianę w swoim życiu, te składowe mają różną intensywność.

Transformacja

Z mojego punktu widzenia transformacjom w życiu/ przebudzeniu towarzyszy zwykle wiele emocji. Mają one różne zabarwienie i potrafią się szybko zmieniać. Potrafimy przechodzić od euforii do wściekłości, od poczucia spełnienia do głębokiego zawodu/ frustracji itd. Co więcej, przeżywając te emocje jesteś zwykle z nimi sama/ w izolacji. Tak jakby nagle zniknęli ludzie, którzy Cię rozumieją czy przechodzą to samo. Często Twoi znajomi i bliscy patrzą na Ciebie ze zdziwieniem, nierzadko krytykując lub ośmieszając to co robisz. Dlaczego? Ponieważ osoby, którymi się otaczasz myślą w sposób, w jaki myślałaś Ty zanim postanowiłaś coś zmienić. Prawdopodobnie większość z nich nie jest otwarta na zmiany i po prostu nie rozumie tego, co robisz. Trudno zatem oczekiwać od nich wsparcia.

Jak sobie poradzić z izolacją?

Czas przemiany, kiedy odczuwasz izolacje czy samotność jest procesem przejścia między jednym etapem a drugim. Im bliżej będziesz dojścia do drugiego etapu – jakiegoś punktu, w którym poczujesz, że dokonała się w Tobie przemiana – tym więcej zacznie pojawiać się wokół Ciebie nowych ludzi, którzy tak jak Ty są już na etapie drugim. Etap drugi jest oczywiście umowną nazwą, która ma tylko zobrazować pewne punkty na naszej ścieżce rozwoju. Np. może zaczniesz regularnie medytować i z czasem pojawi się wokół Ciebie coraz więcej osób medytujących, z którymi będziesz mogła dzielić swoje wzrastanie/ przemianę.

 

Ile trwa ta podróż?

Poznawanie siebie, doskonalenie, rozwijanie trwa całe życie. Wspinając się już na jeden z kolejnych etapów swojego rozwoju, będziesz miała coraz większe doświadczenie i zrozumienie tego procesu przemiany. Zdasz sobie także sprawę, że swoją podróż będziesz przez większość czasu wieść sama.

 

Czy to znaczy, że będę samotna?

Nie. Możesz mieć wokół siebie mnóstwo wspaniałych ludzi, rodzinę i ich wsparcie. Jednak Twoja przemiana dzieje się w Twoim wnętrzu. Tylko Ty sama rozumiesz jak ona dokładnie wygląda. Tylko Ty rozumiesz do czego zmierzasz, jak wypełniasz swoje przeznaczenie i co nim jest. Natomiast kiedy to Ty staniesz się największym skarbem dla siebie i najlepszym towarzyszem w swojej podróży- samotność zniknie. Na jej miejsce pojawi się radość i poczucie spełnienia.

Bo to właśnie Ty możesz dać sobie najwięcej szczęścia i to właśnie Ty
jesteś dla siebie największym skarbem i źródłem miłości.

 

Chcesz dokonać w sobie głębokiej przemiany i zrozumieć swoje podświadome pragnienia?

Zapisz się na kurs –
Poznaj się do głębi –
4 tygodnie wew transformacji

Zdjęcie
Czytaj kolejny wpis:

Droga do swojej kobiecości, siebie prawdziwej