Jak przyciągać pieniądze do siebie?Dlaczego jednych „kasa się trzyma” a innych nie? Czy jest jakiś super sposób, żeby przyciągać do siebie pieniądze? Czy szczęście do pieniędzy widać w analizie numerologicznej? Jak przyciągać i utrzymać przy sobie kasę?

 

Pieniądze w analizie numerologicznej

Dzięki analizie numerologicznej możemy wyczytać bardzo wiele informacji o osobie analizowanej i także jej karmie do pieniędzy. Faktycznie już sam dzień urodzenia może powiedzieć, że kasa się nas trzyma – np. 17 dzień urodzenia sprzyja finansom w życiu, a 13 dzień urodzenia będzie powodował, że na sukces w życiu finansowym musimy zapracować. W wielu innych miejscach w analizie numerologicznej widać czy i kiedy płyną do nas pieniądze.

Jednak to nie jest zero jedynkowe, osoba urodzona 17go owszem ma szczęście do finansów, jednak jeżeli nie realizuje swojego celu życiowego, nie słucha swojej intuicji, także może doświadczać dołków finansowych.

Analogicznie osoba urodzona 13go może mieć sporo pieniędzy, bo sama zapracuje na swój sukces.

Analiza numerologiczna pokazuje pewne tendencje, sprzyjające energie jednak nie determinuje tego jak będzie faktycznie. Pozostawia nam decyzje i sposób działania.

 

Pieniądze a przekonania

Słyszałaś pewnie już wiele razy, że nasze myśli są sprawcze – czyli to co myślimy często się ziszcza. Oczywiście kluczowe jest to co naprawdę myślimy – to co jest zakorzenione w naszym umyśle, a często podświadomości.

Zastanawiałaś się kiedyś jakie masz przekonania dotyczące pieniędzy? Co słyszałaś od rodziców w tym temacie? Poniżej wylistuje kilka częstych przekonań dotyczących pieniędzy, które mogą blokować ich przypływ:

 • Bez pracy nie ma kołaczy
 • Żeby dużo zarabiać trzeba być bezwzględnym
 • Żeby dużo zarabiać trzeba być świetnie wykształconym
 • Wszyscy nie mogą być bogaci
 • Głupio jest być znacznie bogatszym od innych
 • Pieniądze szczęścia nie dają
 • Nie pieniądze się liczą, a ciężka praca

Znasz stwierdzenie o samospełniającej się przepowiedni? Czyli, jeżeli uważasz że np. pieniądze nie dają szczęścia, może się okazać, że gdy wreszcie zaczniesz dobrze zarabiać staniesz się nieszczęśliwa.

Uwierz mi nasz umysł to potęga – warto karmić go wspierającymi przekonaniami.

 

Przyciąganie pieniędzy

Czy w takim razie wystarczy zmienić przekonania na pozytywne i pieniądze do nas przyjdą? Moim zdaniem nie do końca.

Zastanawiałaś się kiedyś po co Ci pieniądze? Dlaczego chcesz je przyciągnąć? Pytania mogą wydawać się absurdalne – przecież każdy potrzebuje pieniędzy do życia, zakupów itd. Jasne. Jednak ja wejdziesz głębiej w swoje odpowiedzi okaże się, że każdy z nas potrzebuje pieniędzy z innego powodu. Niektórym chodzi o władzę, innym o prestiż, o luksusowe życie, a może o wolność/ niezależność w podejmowaniu decyzji.

 

Zastanów się czy Twoje motywacje do przyciągnięcia pieniędzy są pozytywne? Czy może są związane z pobudkami pochodzącymi z ego?

 

Obfitość a pieniądze

Ostatnio przyciąganie pieniędzy przez niektórych autorów artykułów, kursów czy medytacji , zostało zastąpione przyciąganiem obfitości. Czy słusznie? Czy z obfitością przyjdą do nas pieniądze?

Jeżeli zagłębiłaś się w pytania o Twoje prawdziwe motywacje do chęci przyciągnięcia pieniędzy, prawdopodobnie już wiesz, że nie zawsze chodzi dokładnie o pieniądze. Częściej chodzi o to co możemy zyskać dzięki nim. Zatem przez przyciągnięcie obfitości jest duża szansa, że przyciągniesz dobre rzeczy, które Ci służą, a nie koniecznie muszą być kupione za pieniądze.

 

Oczywiście przyciąganie obfitości działa też na przyciąganie pieniędzy jednak trochę w innym wymiarze.

 

Pieniądze a szczęście

Pamiętam jak w podstawówce miałam napisać rozprawkę na temat „Pieniądze nie dają szczęścia”. Lekko zagubiona w tym co o tym myśleć, zapytałam mamę o zdanie. Mimo, że miałam z 13 lat do dziś dokładnie pamiętam jej odpowiedź:

 

Pieniądze szczęścia nie dają, ale są środkiem do zapewnienia potrzeb szczęśliwej rodziny.

 

Co poza oczywistym sensem kryje się w tym stwierdzeniu? Moim zdaniem to, że pieniądze nie powinny być celem samym w sobie. Chęć przyciągania pieniędzy nie powinna też pochodzić z negatywnych pobudek ego. Pieniądze powinny być środkiem, a nie celem. Z moich obserwacji wynika, że im mniej koncentrujesz się na pieniądzach, a bardziej na celu, satysfakcji, życiu w zgodzie ze sobą, tym więcej pieniędzy po prostu się pojawia. Pojawia się wtedy, gdy tego potrzebujesz.

 

Dzielenie się obfitością

Jeszcze jednym ważnym aspektem jest dzielenie się obfitością. Nadmierne kumulowanie pieniędzy nie służy obfitości. Kiedy puścisz swoje  pieniądze w obrót ( oczywiście na rzeczy potrzebne, zgodne z Twoimi wartościami itd.) one zaczynają do Ciebie wracać, obfitość się nakręca. W obfitości obowiązuje zasada –

Jeżeli dajesz coś od siebie, otrzymujesz jeszcze więcej.

Oczywiście nie chodzi o to, aby wszystko wydawać czy nie oszczędzać. Jednak kiedy nadmierne przywiązujesz wagę do oszczędzania, trzymania na czarną godzinę, kiedy jesteś skąpa – to nie służy obfitości.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o swoim potencjale?

Zobacz czego możesz dowiedzieć się zamawiając Pakiet osobisty:

 • Jaka jest Twoja osobowość?
 • Jakie masz wyzwania w życiu?
 • Czy Twoje potencjały są zbalansowane?
 • Czy Twoje podpisy są harmonijne?
 • Jak wyglądają Twoje relacje z bliskimi?
 • Czemu sprzyjają etapy Twojego życia (jest 5)?
 • Jak wpływają na Ciebie Twoje osobiste lata numerologiczne?

Zdjęcie
Czytaj kolejny wpis:

Psychologia w numerologii