Jak poprawić swoje samopoczucie i znaleźć spokój w pędzącym świecie?Dzisiejszy świat dynamicznie się zmienia i biegnie do przodu jak coraz gorzej naoliwiona maszyna. Żyjemy w czasach, w których trudno nam zachować spokój ducha i ogólny dobrostan. Zmagamy się z szeregiem emocji, takich jak złość, lęk czy niepokój, z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Coraz częściej czujemy się źle i pragniemy choć na chwilę znaleźć ukojenie. Poszukujemy kolejnych rozwiązań, które pomogą nam osiągnąć balans. Większość z nich działa niestety tylko na chwilę. Jak zatem możemy sobie pomóc?

Poznaj proste techniki, które pomogą Ci zachować spokój oraz poprawią Twoje samopoczucie.

 

Codzienna rutyna kluczem do wewnętrznego spokoju.

Nieustannie poszukujemy metod, które szybko poprawią nasze samopoczucie i ukoją skołataną duszę w pełnych niepokoju czasach. Większość z nich działa doraźnie i na dłuższą metę nie zdaje egzaminu ze względu na brak konsekwencji. W tym przypadku codzienna rutyna jest naszym największym sprzymierzeńcem.

Troszczenie się o nasz dobrostan to nie jednorazowe zadanie, ale działanie regularne. Kluczowym jest, abyśmy codziennie dbali o nasze zdrowie psychiczne, a w konsekwencji także fizyczne. Tak, jak pielęgnujemy nasze ciało, możemy także pielęgnować nasze dobre samopoczucie oraz spokój wewnętrzny. Jest szereg różnych metod, które mogą nam w tym pomóc, ale ważne, aby stosować je regularnie. Kluczowy jest także rytm dnia i codziennie rytuały, które dają nam poczucie bezpieczeństwa. Zadbajmy o to, aby wstawać o podobnych porach, regularnie jadać posiłki i dobrze się wysypiać. Tylko wtedy będziemy w stanie naprawdę zadbać o siebie. 

 

Właściwa metoda źródłem dobrostanu.

Każda z nas jest inna i ma odmienne potrzeby. Jedne odnajdą ukojenie podczas praktyki medytacyjnej i spaceru pośród drzew, inne w dynamicznym biegu.  

Znalezienie własnego źródła spokoju jest niezwykle ważne. Dobranie odpowiedniej metody zwiększy jej skuteczność i poprawi nasze samopoczucie. Należy pamiętać, że posiadamy różne osobowości, a co za tym idzie, odmienne rozwiązania będą dla nas odpowiednie. Ważne jest, aby słuchać siebie i sprawdzać, czy dana metoda z nami rezonuje. 

 

Kojący spokój, czyli dobrostan Matki Ziemi.

Przyroda to naturalne źródło naszej życiowej energii i niekończącego się dobrostanu. To tu jest wszystko, czego najbardziej nam potrzeba. Powrót do korzeni, do naszej pierwotnej przestrzeni sprawi, że odnajdziemy swój wewnętrzny spokój. Co może poprawić nasze samopoczucie? Możesz pójść na spacer do parku lub lasu, usiąść w przydomowym ogródku lub odpocząć nad rzeką. Nieważne, czy mieszkasz w dużym mieście, czy na malowniczej wsi. Każdy skrawek zieleni i aktywność wśród drzew, da Ci ukojenia. Warto także pamiętać o ograniczeniu bodźców. Wsłuchaj się w śpiew ptaków, wyłącz telefon i pobądź chwilę ze sobą. Takie wyciszenie poprawi Twoje samopoczucie i sprawi, że poczujesz błogi spokój. 

 

Aktywność fizyczna lekarstwem na gorszy dzień.

Od zawsze wiadomo, że aktywność fizyczna jest niezwykle istotna we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu. Podobnie jest również z kondycją psychiczną. 

Uprawianie sportu poprawia nasze samopoczucie i pomaga w złapaniu wewnętrznego balansu. Pamiętaj jednak o umiarze. Jest on niezwykle ważny. Nie należy się forsować i przekraczać swoich możliwości. Aktywność ma zapewnić nam przede wszystkim spokój ducha oraz ciała. Doskonałą techniką może być praktykowanie jogi, pływanie, taniec, slow jogging albo jazda na rowerze. Najważniejsze, aby wybrana aktywność fizyczna sprawiała nam przyjemność i była uprawiana regularnie. 

 

Prana - z czym to się je?

Prana to inaczej nasza energia życiowa. Dostarcza nam jej przede wszystkim odpowiednia dieta. Jakie jedzenie ma najwięcej prany?

  • Zdrowa, nieprzetworzona żywność
  • Żywność w swojej pierwotnej formie (np. surowe jabłko ma więcej prany niż ugotowane)
  • Sposób przyrządzania posiłków (ugotowane dania najlepiej spożywać od razu lub w przeciągu 6 godzin)

Odpowiednio zbilansowana dieta i właściwie przygotowane pożywienie dostarczy nam życiowej energii, a co za tym idzie- wewnętrznego spokoju.

Prana to nie tylko zdrowe jedzenie. Jej źródłem są także techniki oddechowe (pranayamy), dzięki którym do komórek naszego ciała dochodzi energia. Często nie zdajemy sobie sprawy 

z wielu blokad, które zatrzymują pranę. Co możemy zrobić, by ją pobudzić?  Stosować pranayamy, praktykować jogę lub medytować. Wszystkie te techniki doenergetyzują nasz organizm i poprawią nasze samopoczucie. 

 

Czy JA tu jestem?

Osiągnięcie wewnętrznego spokoju wiąże się również z praktykowaniem uważności. To nic innego jak bycie tu i teraz. Zatrzymaj się na chwilę. Weź głęboki oddech, rozejrzyj się, popatrz przez okno. Po prostu bądź. Zawsze, kiedy czujemy, że nasze myśli zaczynają zmierzać w niewłaściwym kierunku, warto przypomnieć sobie tę technikę. Im częściej będziemy uważne, tym większy osiągniemy spokój. 

Kolejnym wartościowym rytuałem jest praktykowanie wdzięczności. Pomyśl, za co jesteś dziś wdzięczna? Nie musi to być nic wielkiego. Wystarczy, że zaświeciło słońce, zjadłaś coś dobrego, spotkałaś dawno niewidzianego przyjaciela. To wystarczy. Poczuj głęboką radość. Dzięki niej osiągniesz wewnętrzny spokój i poprawisz swoje samopoczucie. 

Każda z nas jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Mamy różne potrzeby i upodobania. Jedno nas łączy- chcemy odczuwać dobrostan. Dlatego niezwykle ważnym jest wybranie dla siebie odpowiedniej techniki, dzięki której poprawimy nasze samopoczucie. W określeniu naszych preferencji może nam także pomóc numerologia, która w precyzyjny sposób pomaga określić osobowość. 

 

Zapraszam Cię do zapoznania się z moim ebookiem, w którym zinterpretuję Twoją liczbę oraz dzień urodzenia. Co w nim znajdziesz?

  1. Opis liczby urodzenia z wyszczególnieniem kariery, relacji z innymi, miłości i dzieciństwa.
  2. Wskazówki jak możesz wspierać czakrę, która jest Twoim centrum mocy z mantrą, która Cię wspiera.
  3. Wspólną interpretację Twojej liczby urodzenia i dnia urodzenia.
  4. Dobre praktyki dla Twojej liczby.

Ebook to nie tylko opis Ciebie, ale także praktyczne wskazówki dotyczące podnoszenia swojej energetyki na co dzień oraz wsparcia w rozwoju i pokonywaniu wyzwań.

 

 Zamów ebooka

 

 

Photo : https://unsplash.com/photos/Yui5vfKHuzs
Czytaj kolejny wpis:

Portal Mistrzowski 11.11.2021