Jak usunąć blokady energetyczne?Co to takiego? Skąd się biorą? I - przede wszystkim - jak sobie z nimi poradzić? 

 

Masz wrażenie, że w pewnych aspektach w twoim życiu wciąż tkwisz w miejscu i nie wiadomo jak byś się nie starała, twoje wysiłki by coś zmienić schodzą na niczym? Czujesz się jakbyś ‘utknęła’ lub ‘coś cię blokowało’, bo mimo że wydaje ci się, że spróbowałaś już wszystkiego by coś zmienić, nie robisz ani kroku na przód? Jeśli tak jest, prawdopodobnie masz w sobie jedną lub wiele blokad energetycznych.  

 

Blokady energetyczne - co to takiego? 

 

“Blokada energetyczna to mechanizm obronny, który uaktywniamy, aby ochronić się przed bólem, który inaczej wywołałoby w nas dane przykre wydarzenie lub sekwencja trudnych powtarzających się sytuacji. “

 

Blokady mogą pojawiać się w różnych obszarach naszego życia. Mogą być na tle:

 1. relacyjnym - nie jesteśmy w stanie wejść w relację, bądź jej utrzymać; 
 2. seksualnym - nie odczuwamy przyjemności z seksu, bądź wręcz boimy się go; 
 3. zawodowym - nie jesteśmy w stanie poprosić o to, na co zapracowaliśmy lub nie dostajemy uznania ze strony innych; 
 4. finansowym - panicznie boimy się braku pieniędzy, jednak nadmierne oszczędzanie wcale nie pomaga nam w utrzymaniu dobrobytu. 

 

Skąd się biorą blokady? 

Blokady wytwarzają się jako reakcja na ból, którego nie chcemy do siebie dopuścić. Nie ma konkretnej zasady jakie przeżycie powoduje jaką blokadą - to wszystko zależy od naszej reakcji na dane wydarzenie oraz potencjałów i pierwotnej energii, jaką w sobie mamy. Wyróżniamy trzy główne źródła blokad:

 

Blokady, które wytworzyły się w dzieciństwie

Należą one do najmocniej utrwalonych blokad. Jest tak dlatego, ponieważ często nie jesteśmy w stanie przypomnieć sobie sytuacji, które doprowadziły do ich powstania, przez co trudno jest nam zidentyfikować źródło problemu. Co więcej, jeśli pewne zachowanie lub okoliczności powtarzały się wielokrotnie, zwiększa to moc blokady. Na przykład, jeśli rodzice często zostawiali nas samych w domu, a my mimo strachu przed opuszczeniem, nigdy nie dopuściliśmy do siebie tego uczucia, w dorosłym życiu możemy przesadnie reagować i interpretować wiele codziennych sytuacji w opaczny sposób. 

 

Blokady z poprzednich wcieleń

Jeśli w poprzednim życiu z jakiegoś powodu nasza dusza nie zdążyła lub nie dała rady przepracować danej sytuacji, może to skutkować przeniesieniem blokady na obecne wcielenie. Podobnie jak w przypadku blokady wyniesionej z dzieciństwa, identyfikacja jej przyczyn jest praktycznie niemożliwa, chyba że poddamy się praktyce duchowej, o czym więcej przeczytasz w kolejnej sekcji.

 

Blokady z obecnego życia

Doczesne świadome życie nie zawsze jest usłane różami, więc i tu pewne wydarzenia mogą przerodzić się w blokady energetyczne. Jednak w tym przypadku często łatwiej jest zidentyfikować ich przyczynę, i co za tym idzie - łatwiej sobie z nimi poradzić, dzięki czemu nie przeniesiemy blokady na kolejne wcielenie. 

Mentalne bariery mogą wynikać z traumatycznych wydarzeń takich jak śmierć bliskiej osoby, rozwód lub duża krzywda wyrządzona nam lub ważnym nam osobom. Ich przyczyna może jednak wynikać także z naszych reakcji i wzorców zachowań, które wytworzyliśmy podczas obecnego życia. 

 

Tłumienie emocji lub traumy

Często staramy się ignorować swoje emocje by nie zrobić przykrości innym, ponieważ są ważniejsze rzeczy, na których musimy się skoncentrować lub gdyż boimy się bólu, które mogą one wywołać. Dlatego wolimy schować głowę w piasek. Niestety, jeśli nie przeżyjemy bólu spowodowanego przez gniew, strach, poczucie winy czy też niepokój, te emocje obrócą się przeciwko nam i zablokują naszą energię.

 

Odmawianie sobie tego, czego naprawdę pragniemy

Wybór stabilnej, bezpiecznej finansowo pracy może być dobry rozwiązaniem, lecz nie dla każdego. Jeśli zawsze marzyliśmy o pracy artystycznej, wolontaryjne lub po prostu mniej dochodowej, lub jeśli odmawialiśmy sobie przyjemności, by zająć się rzeczami, które są powszechnie uważane za bardziej przydatne, może się okazać, że koniec końców - nie wiemy kim jesteśmy. W tym przypadku, blokada dotyczy nie tylko naszej intuicji, której nigdy nie pozwalaliśmy dojść do słowa, lecz także ogólnie pojętego kontaktu z własnym ja. 

 

Stawianie siebie na samym końcu

Raport do pracy, obiad dla dzieci, wysłuchanie przyjaciółki, sprzątnięcie domu - to wszystko wymaga czasu, i niestety w tym wszystkim nie starcza go już dla nas. Jeśli przez długi czas powtarzamy wzorzec zaniedbywania samych siebie, dajemy swojej duszy sygnał, że nie jesteśmy wystarczająco ważni. Efektem tego są kolejne blokady spowodowane brakiem empatii i miłości wobec samego siebie. 

 

Blokady energetyczne - jak sobie z nimi poradzić? 

 

Niektóre z wewnętrznych barier energetycznych - zwłaszcza te, nabyte podczas doczesnego życia - jesteśmy w stanie przepracować sami. 

 

Przeważnie odblokowują się one, jeśli analizujemy nasze trudności i okoliczności, w których najczęściej nam one  doskwierają oraz świadomie stawiamy się w sytuacjach, w których musimy wyjść ze strefy komfortu. Możemy także dopomóc sobie w przerabianiu blokad poprzez uczęszczanie na różnego rodzaju kursy na temat samorozwoju, czytanie książek o przekraczaniu swoich granic lub słuchanie inspirujących historii ludzi, którzy są już na mecie naszego biegu. 

 

Niekiedy jednak nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami z pewnymi blokadami, zwłaszcza jeśli nie potrafimy zidentyfikować ich źródła lub jeśli przenieśliśmy je z poprzedniego wcielenia. W tym wypadku może się okazać, że potrzebujemy pomocy specjalisty. Warto zacząć od terapii psychologicznej, jeśli jesteśmy gotowi na długoterminową i w dużej mierze samodzielną pracę. Możemy też jednak poddać się niekonwencjonalnym praktykom duchowym, na przykład regresingowi lub analizie numerologicznej, których zaletą jest to, że przy odpowiedniej motywacji jesteśmy w stanie zidentyfikować źródło blokady dużo szybciej. Nie oznacza to jednak, że praca nad przepracowaniem jej będzie krótsza lub prostsza. Na pewno natomiast otworzy nam oczy na przyczynę naszych trudności. 

 

Przy identyfikacji naszych blokad, dobrym początkiem jest autodiagnoza - poznanie bardzo dobrze siebie, swoich wyzwań i potrzeb. Tu pomocna będzie np. analiza numerologiczna dzięki której zrozumiesz lepiej siebie, a często zobaczysz jakich blokad możesz doświadczać.

Zamawiając Pakiet osobisty możesz zrozumieć:

 • Jaka jest Twoja osobowość?
 • Jakie masz wyzwania w życiu?
 • Czy Twoje potencjały są zbalansowane?
 • Czy Twoje podpisy są harmonijne?
 • Jak wyglądają Twoje relacje z bliskimi?
 • Czemu sprzyjają etapy Twojego życia (jest 5)?
 • Jak wpływają na Ciebie Twoje osobiste lata numerologiczne?

Zdjęcie
Czytaj kolejny wpis:

Co przyniesie Era Wodnika?