Postanowienia noworoczne- jak zrobić je w zgodzie ze swoją energią ?Styczeń to powiew świeżości, czysta karta. To czas pełen nadziei, planów i postanowień. Zawsze z nadejściem nowego roku czujemy, że wszystko jest możliwe. Mamy ogrom wiary w to, że ten czas okaże się lepszy niż poprzedni.

Symbolika stycznia ma również odzwierciedlenie w numerologii, ponieważ pierwszy miesiąc roku niesie ze sobą energię jedynki oznaczającej nowy początek. Nie jest to jedyny taki czas, ponieważ małym nowym rokiem numerologicznym jest także miesiąc 10- październik, który również reprezentuje energię liczby 1 osłabionej jednak o energię liczby 0. To także dobry moment na nowe wyzwania, jednak zdecydowanie lepszy miesiąc to styczeń, którego energia jest dużo silniejsza. W tym czasie możemy odczuwać przypływ sił sprawczych oraz pewności siebie. Będziemy mieć większą motywację do działania, a nasza siła woli znacznie się wzmocni. 

 

Planowanie- co wziąć pod uwagę?

W tym wyjątkowym czasie należy pamiętać, że podczas planowania postanowień noworocznych warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim ich realizacja powinna być zgodna z naszą aktualną energią oraz etapem życia, w którym się znajdujemy. Nie bez znaczenia jest również nasza ścieżka rozwoju, a także indywidualne cechy osobowości. 

 

Jak to wszystko połączyć?

Podczas spisywania noworocznych planów warto kierować się intuicją i wewnętrznymi potrzebami naszego serca. W tym celu możemy wykorzystać karty oraz wszelkie techniki relaksacyjne, które wprowadzą nas w stan głębokiego spokoju oraz harmonii. Dzięki medytacji usłyszymy nasze prawdziwe wewnętrzne pragnienia i cele duszy. Warto również sprawdzić, w jakich latach numerologicznych się obecnie znajdujemy, biorąc pod uwagę rok kalendarzowy oraz urodzinowy. 


Im lepiej znamy i rozumiemy swoje potrzeby, tym łatwiej nam świadomie planować noworoczne postanowienia. 

 

Od czego zacząć?


1. Samoświadomość

Budowanie samoświadomości to proces oparty o nasze codzienne działania polegające na nieustannym rozwoju. Możemy go osiągać poprzez różnego rodzaju kursy, książki czy spotkania z ciekawymi ludźmi. Doskonałym narzędziem wspomagającym poznanie siebie jest także numerologia, a dokładniej indywidualna analiza numerologiczna - ZOBACZ DOSTĘPNE ANALIZY TUTAJ.


W kontekście samorozwoju warto również wspomnieć o terapii psychologicznej czy testach osobowości lub hipnozie regresyjnej.

W zależności od naszych możliwości oraz sytuacji życiowej, w której aktualnie jesteśmy, dbamy o swoją wewnętrzną przestrzeń. Dzięki temu, że jesteśmy blisko ze sobą, doskonale rozumiemy swoje emocje oraz potrzeby, dzięki czemu łatwiej nam planować noworoczne postanowienia. Im lepiej poznajemy siebie, tym więcej rzeczy jesteśmy w stanie doprowadzić do końca. 

Dzięki samoświadomości będziemy wiedzieć, czy lepiej wychodzi nam realizacja jednego celu, czy wolimy robić kilka projektów jednocześnie. Zwrócimy także uwagę na poziom i umiejętność utrzymania naszej motywacji. Być może łatwiej nam będzie sfinalizować wiele krótkoterminowych postanowień lub budować je małymi krokami. 


2. Lata numerologiczne- co nam obecnie sprzyja?

Warto pamiętać, że z numerologicznego punktu widzenia każdy z nas jest w dwóch różnych latach numerologicznych. Pierwszy z nich to rok kalendarzowy, w który wchodzimy w październiku, natomiast drugi to rok urodzinowy, który zmienia się w dniu naszego urodzenia. Każdy z nich działa na nas przez 12 miesięcy. Jednocześnie działa na nas wiele innych liczb związanych np. z diamentem życia czy karmą z imion i nazwisk. Jeżeli chcemy głębiej przeanalizować naszą sytuację numerologiczną, warto udać się do numerologa. Nie jest to jednak jedyny sposób.

Można również skorzystać z PROGNOZY NA 12 MIESIĘCY, dzięki której dowiemy się, co czeka nas w najbliższym czasie. 

Już sama świadomość tego, w którym kalendarzowym roku numerologicznym się aktualnie znajdujemy, może dać wiele wskazówek, jak kierować swoją energią przez najbliższy czas. 


3. Intuicja-jak odczytywać jej wskazówki podczas planowania postanowień?

Nasza intuicja jest doskonałym źródłem wiedzy, które bezbłędnie nas prowadzi. Warto skorzystać z jej podszeptów w każdym momencie naszego życia. 


Jak interpretować wskazówki intuicji? 

Ja korzystam z pomocy kart oraz Zadaje Pytania Liczbom przy użyciu metody, którą opisałam w ebooku - ZOBACZ TUTAJ. Zarówno kartom jak i liczbom zadaje pytania, które mi mają pomóc zrozumieć co będzie dla mnie dobre.

Jak najlepiej to zrobić?

 

  • Należy przede wszystkim wyciszyć umysł i skupić się na swoim wnętrzu. Można to osiągnąć za pomocą spaceru lub medytacji. Osobiście polecam medytację z mantrą Guru Guru Wahe Guru - LINK DO MANTRY. Doskonale sprawdzi się także praktyka jogi lub taniec intuicyjny. 
  • Dobrze jest znaleźć spokojne miejsce, gdzie w ciszy pobędziemy ze sobą. Wystarczy tylko zamknąć oczy, wziąć głęboki wdech i z wydechem zapytać swoją intuicję o wskazówki, które niesie dla nas wraz z nowym rokiem. Po zadaniu pytania wystarczy wyciągnąć kartę i zinterpretować jej znaczenie lub ZADAĆ PYTANIE LICZBOM i przeczytaj interpretacje wyniku w ebooku.
  • Wszystkie działania prowadzą nas do naszego wnętrza, gdzie znajdziemy właściwe odpowiedzi na nurtujące nas pytania.  

 

4. Wdrożenie noworocznych postanowień. 

Ostatnim, często najtrudniejszym etapem podczas planowania postanowień, jest ich realizacja. Jak właściwie do tego podejść? Przede wszystkim warto spisać swoje noworoczne plany, dzięki czemu nadamy im większą sprawczość. Taka materializacja umocni je jeszcze bardziej. Być może, w poprzednich latach zdarzyło Ci się spisywać swoje noworoczne cele, które na koniec roku okazywały się całkowicie zrealizowane? Ja mam za sobą takie doświadczenia, które za każdym razem jeszcze mocniej motywują mnie do działania. 

Pisanie noworocznych postanowień może być swego rodzaju rytuałem, dzięki któremu jeszcze bardziej zapragniesz ich realizacji Ważne, żeby wszystko działo się w zgodzie z tym, czego potrzebujesz. Możesz napisać je na ozdobnej kartce lub schować w wyjątkowym miejscu. Im więcej dasz energii swoim działaniom, tym naturalniej się one zadzieją. Pozwól sobie naprawdę poczuć, że obierasz właściwą drogę. 


Kolejnym etapem jest odpuszczenie i zaufanie temu, co ma się wydarzyć. Ważne, aby dać sobie czas oraz przestrzeń. Dzięki temu otrzymamy rozwiązania, które pomogą nam w realizacji naszych planów. Najważniejsze, aby wszystko działo się w zgodzie z naszym wnętrzem, ponieważ dzięki temu dłużej wytrwamy w naszych postanowieniach.
Czytaj kolejny wpis:

Nowy rok numerologiczny - co czeka każdą z liczb?