Karmiczne związki - fakty i mityCzy związki karmiczne i miłość karmiczna to to samo? Jak obliczyć związku karmiczne? Skąd biorą się związki karmiczne?

O związkach karmicznych krąży wiele historii. Niektórzy uważają, że to najwspanialszy związek jaki się może trafić,  bo z kimś kogo znamy już od wielu wcieleń. Inni unikają związków karmicznych jak ognia, upatrując w nich tylko trudne emocje i smutek. Jak jest naprawdę i co kryje się za słowem karmiczny?

Czym jest KARMA?

Nauki zajmujące się duchowością, w tym numerologia, mówią o tym, że zanim rozpoczniemy jakieś życie, nasza duszą ma do podjęcia kilka decyzji. Wybiera czego w danym życiu chce się nauczyć, jaką odrobić lekcje. W tym celu wybiera dokładne miejsce urodzenia, rodziców oraz zarys okoliczności życiowych, które dadzą możliwość odbycia danej lekcji np. poznanie wartości pieniądza, zbudowanie tętniącego życiem domu i założenie tam szczęśliwej rodziny albo nauczenie się służenia ludziom i pomagania im. Te cele mogą być najróżniejsze.

 

To właśnie jest nasza KARMA – lekcja, którą nasza dusza zaplanowała na to życie.

 

Czym jest karmiczny związek?

Nasza dusza poza ustaleniem jaką mamy karmę na dane życie, ustala także z innymi duszami, aby pomogły jej karmę w danym życiu wypełnić. W pierwszej kolejności umawia się z duszami, które są najbliższą rodziną dziecka (rodzice, rodzeństwo czasami też inni członkowie rodziny, którzy odgrywają ważną rolę), aby wykonały one w danym życiu określone zadanie dla nas czy weszły w jakąś rolę. Np. rodzimy się jako najstarsze rodzeństwo w wielodzietnej rodzinie, nasza mama oczkuje od nas dużej pomocy, a naszym zadaniem jest wyrwać się z tego schematu i postawić na swoją niezależność. Może być tez zupełnie przeciwnie, my jako najstarsze rodzeństwo buntujemy się i nie chcemy pomagać umęczonej mamie, a naszą lekcją jest nauka pokory i bezinteresownej pomocy.

 

Scenariuszy na KARMĘ jest niezliczona ilość. Tak jak i scenariuszy życia.

 

Karmiczny związek może występować nie tylko w relacji miłosnej, tak jak się zwykle uważa.  Może występować w dowolnej relacji mama – dziecko, między rodzeństwem, w przyjaźni , w relacjach zawodowych.

Karmiczna relacja to każda, w której występuje jakiś ważny
temat do przepracowania dla obu stron tej relacji.

 

Czy można mieć wiele relacji karmicznych jednocześnie?

Tak. Choć zwykle jest ich maksymalnie kilka w jednym czasie. Relacje karmiczne potrafią się ciągnąć latami, a karma być cały czas nieprzepracowana. To jest ok. Może być tak, że przepracowywanie karmy w danej relacji będzie trwało całe życie, a może tylko kilka miesięcy.

 

Ile trwają związki karmiczne?

Długość trwania relacji karmicznej zależy od kilku rzeczy:

  • Jak dużą ekspertką mamy się stać w danym temacie, im większą tym związek karmiczny będzie trwał dłużej
  • Jak intensywnie pracujemy nad daną karmą (może unikamy tematu latami)
  • Czy mamy możliwość pracy nad karmą – czasami z jakiś powodów mamy związane ręce i coś się musi dokonać, abyśmy mogli zacząć coś działać

 

Co się dzieje jak przepracujemy relacje karmiczną?

Bywa różnie.

  • Relacja może się rozluźnić. Np. okoliczności tak się ułożą, że będziemy mogli mniej czasu spędzać z tą osobą – zmienimy pracę, rozstaniemy się, itd.
  • Relacja może wejść na inny/ wyższy poziom. Zmiana odbywa się na poziomie najczęściej emocjonalnym i duchowym, zmienia się nastawienie partnerów do siebie. Czasami ma to związek z jakimś intensywnym wydarzeniem w relacji, po którym inaczej zaczynamy patrzeć na świat czy tą drugą osobę.

 

Czy związek karmiczny jest zawsze trudny?

„Trudność” relacji karmicznej zależy od kilku czynników:

  • Jaki temat jest do przepracowania
  • Czy nasze cechy ułatwiaja czy utrudniają przepracowanie tematu
  • Na ile jesteśmy otwarci na prace nad sobą
  • Na ile jesteśmy świadomi siebie
  • Na ile jesteśmy twardzi – jak znosimy trudności

Relacji karmicznej zwykle towarzyszą silniejsze emocje, mocniejsze doświadczenia. Te doświadczenia mogą być dobre i złe. Jednak…

Zawsze w związku karmicznym jest jakieś wyzwanie, coś czego mamy się nauczyć.

 

Miłość karmiczna – co to takiego?

Kiedy z partnerem, z którym łączy nas miłość mamy też związek karmiczny, zwykle robi się gorąco. Dlaczego? Silne uczucia, takie jak miłość, pociągają za sobą silne emocje. Zatem jest duża szansa, że więcej emocji i energii będzie Cię kosztowało zmierzenie się z tematem, jaki jest wyzwaniem karmicznym tej miłości karmicznej.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej w temacie relacji z duchowego i karmicznego punktu widzenia?

Zapraszam Cię na WEBINAR ENERGIA ZWIĄZKÓW - zobacz szczegóły TUTAJ

Zdjęcie
Czytaj kolejny wpis:

Sprawdź jak czerpać więcej satysfakcji z pracy