Duchowe relacje - jakie są i jak je rozpoznać?Człowiek jest stworzeniem stadnym, który na drodze ewolucji zawsze dążył do wchodzenia w bliskie relacje. To jedna z najważniejszych części naszego życia, dzięki której nieustannie się rozwijamy. Interakcje międzyludzkie są na tyle złożone, że w różnoraki sposób na nas wpływają. Niektóre uskrzydlają i motywują do działania, a inne dają ogrom poczucia bezpieczeństwa.

Bywają jednak takie, które niosą ból i rozczarowanie. Niektóre z naszych relacji są krótkotrwałe, inne zawieramy na całe życie. Wszystkich potrzebujemy, ponieważ dzięki nim wzrastamy i nieustannie się rozwijamy. Jednak warto nadmienić, że to właśnie najbliższe związki są dla nas najważniejsze. 

 

Relacje dusz

Dusza to energia, która ma na celu doskonalenie się. Świadomie wybiera wcielenia i ciało, które przyjmuje w danym życiu na ziemi. Dzięki doświadczeniom zebranym w danym wcieleniu chce się rozwinąć by podnieść swój poziom zaawansowania. Celowo wtłacza się w pewne schematy, sytuacje a także relacje, aby przełamać wyzwania, w obszarze których chce wzrosnąć. 

 

Jednym z ważnych obszarów rozwoju są relacje. Interakcje z drugim człowiekiem, w które wchodzimy dają duszy możliwość rozwoju przez zmierzenie się z tym co niewygodne. Zdaniem dr Newtona, autora m.in. książki pt. „Wędrówka Dusz”, nasze dusze, schodząc na ziemię, z góry wiedzą, w jakie interakcje ze sobą wejdą. 

 

Możemy wchodzić w różne relacje, niektóre z nich są kluczowe ze względu na nasz rozwój. Inne mogą mieć mniejsze znaczenie lub żadne. Te, które zdecydowanie są dla nas istotne i pomagają nam przeskakiwać na kolejne etapy rozwoju to: 

 

  • Związki karmiczne
  • Bratnie dusze
  • Bliźniacze płomienie

 

Więcej na temat tego jak wpływa karma na związki w życiu dowiesz się z Webinaru:

 

WPŁYW KARMY NA MIŁOŚĆ I ZWIĄZKI - LINK do szczegółów

 

Związek karmiczny

Każda dusza w swoim życiu ma do przepracowania jakąś karmę. Część z nas wybiera sobie karmę dotyczącą związku i przerabia ją wchodząc właśnie w karmiczną relacje. Wielu uważa, że właśnie te relacje są dla nas najważniejsze, a spotkanie karmicznej duszy to największe szczęście. Dzieje się tak, ponieważ jaźnie znają się z poprzednich wcieleń, co ma ogromny wpływ na nasz rozwój.

 

Związki karmiczne nie zawsze mają romantyczny charakter. Bywa, że karmicznymi duszami są członkowie rodziny, przyjaciele, a nawet współpracownicy. Warto nadmienić, że takich relacji można mieć kilka, nawet w tym samym czasie. Ich głównym zadaniem jest pomoc w przepracowaniu naszej karmy. Czasem taki proces może trwać nawet całe życie lub zaledwie kilka miesięcy. Wszystko zależy od intensywności naszej pracy oraz w jaki sposób dana karma ma zostać przez nas zgłębiona. Czasami zdarza się tak, że po przepracowaniu karmy związek zaczyna się rozluźniać i z całkowicie zanika. Relacja może również wejść na wyższy poziom duchowy. 

 

Bratnia dusza

Zdarza się, że na naszej życiowej drodze spotykamy osobę, z którą rozumiemy się bez słów. Mamy wrażenie, że poznaliśmy się w poprzednim życiu i łączy nas bardzo silna duchowa więź. Relacja z bratnią duszą sprawia, że czujemy się szczęśliwi i spełnieni. Potrafimy wyczuć emocje drugiej strony, niesamowicie się synchronizować, a nawet działać na poziomie telepatycznym. To niezwykłe połączenie dusz, które może nas czegoś nauczyć lub doprowadzić do transformacji. Bratnie dusze to nie zawsze romantyczne związki. Istnieją różne rodzaje takich relacji. 

 

  • Duchowy partner - dusza z misją

Może trwać przy nas przez całe życie lub pojawić się niespodziewanie na krótką chwilę. Niezależnie, w jakiej formie się nam objawi, jej celem jest wsparcie emocjonalne lub pokazanie nowej życiowej ścieżki.

 

  • Bratnia dusza - echo poprzedniego wcielenia

Spotykając taką duszę, mamy wrażenie, że znamy się z poprzedniego życia, w którym nie wszystko w tej relacji było takie, jak być powinno. Nawiązanie tej więzi daje nam możliwość przepracowania trudnych emocji lub naprawienia wyrządzonych przykrości. 

 

  • Karmiczna bratnia dusza - Panta Rhei

Karmiczna bratnia dusza pojawia się w naszym życiu nie bez powodu. Jej głównym celem jest sprowadzenie nas na właściwą drogę i zapoczątkowanie zmiany. Wszystkie te działania prowadzą nas do jeszcze głębszego samorozwoju i poznawania siebie. 

 

  • Więzy dusz

Połączenie większej ilości dusz, którym przysłania ten sam cel. Mogą to być silne relacje rodzinne lub przyjacielskie mające poczucie ważnej życiowej misji. 

 

  • Bratnia dusza mentor

Relacja ta pojawia się w naszym życiu zazwyczaj tylko na chwilę. Bratnia dusza pod postacią mentora daje nam lekcję lub stawia przed nami wyzwanie prowadzące nas do jeszcze głębszego rozwoju. 

 

Bliźniaczy płomień

To niezwykle silna i intensywna relacja, której celem jest wejście w jeszcze głębsze obszary naszego życia, czasem diametralnie je zmieniając. To silne połączenie dusz na poziomie spirytualnym wzbudzające w nas często skrajne emocje. Istnieje przekonanie, że bliźniacze płomienie to dusze, które powstały z tego samego “zarodka” - czyli za jednym razem nie zrodziła się jedna duszy tylko kilka. Są one zatem podobne i potrafią bardzo dobrze się rozumieć.

 

Relacje te są skrajne i mocno zaskakujące. Zazwyczaj bywają to związki romantyczne, dające poczucie scalenia energii. Spotkanie z bliźniaczym płomieniem zwiastuje możliwość przeżycia ogromnego skoku rozwojowego. Zwykle odbywa się to w relacji mentor - uczeń np. w związku romantycznym.  W takiej sytuacji lustrzana dusza odbije w sobie nasze największe traumy i nieprzepracowane karmy. Mimo że będzie to dla nas niezwykle bolesne doświadczenie, zdamy sobie sprawę z tego, nad czym jeszcze powinniśmy pracować, co w rezultacie wpłynie na nasz duchowy rozwój.

 

Relacja z bliźniaczym płomieniem rzadko bywa na całe życie ze względu na swoją intensywność, choć jest to możliwe. Nieustanne euforyczne wzloty oraz mocne upadki doprowadzą nas w końcu do całkowitego wyczerpania. Ten intensywny związek pełen skrajności bywa trudny do udźwignięcia. Rozstanie z takim partnerem również będzie bardzo silne i bolesne, gdyż pożegnamy część siebie. Warto pamiętać, że wszystkie doświadczenia to nasze lekcje na całe życie, które przybliżają nas do zgłębiania swojej duszy. 

 

Duchowe interakcje nieustannie pojawiają się w naszym życiu. Każda z nich ma swój indywidualny charakter, ale warto pamiętać, że przyświeca im jeden cel-nasz nieustanny rozwój. Dzięki relacjom dusz zgłębiamy swoje wnętrze, krocząc właściwą ścieżką.
Czytaj kolejny wpis:

Obfitość czy strata - co wspierasz w swoim życiu?