Czym jest numerologia?W uproszczeniu, numerologia to nauka o liczbach, które oddziałują na Twoje życie. Daje ona możliwość odkrycia informacji o świecie i o każdej osobie. Numerologie można określić jako uniwersalny język liczb.

Można zapytać- Czym w takim razie różni się numerologia na przykład od astrologii? Moim zdaniem nie chodzi o szukanie różnic i podobieństw. Informacje o nas możemy po prostu pozyskać z różnych źródeł a jednym z nich jest numerologia. Numerologia dzięki odczytom z liczb, daje nam możliwość lepszego zrozumienia świata oraz nas samych.

Numerolog na podstawie Twojej daty urodzenia, imion, nazwisk i podpisów tworzy siatkę zależnych od siebie liczb. Dzięki nim może dać Ci wgląd w Twój cel czy cechy osobowości. Analizując Twoje liczby można często znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące Cię pytania:

j dlaczego coś Cię stresuje? czemu nie możesz ułożyć sobie życia miłosnego? skąd trudności w relacjach z innymi? dlaczego dopadają Cię depresje? co zrobić, aby żyć szczęśliwie? co zrobić, aby lepiej funkcjonować w pracy? czemu masz trudności z koncentracją? dlaczego boli Cię kręgosłup czy ciągle łamiesz nogi? oraz wiele, wiele innych.

 

Historia numerologii

Skąd dokładnie wzięła się numerologia i jak powstała- nie wiadomo. Pierwsze informacje o numerologii można znaleźć na Sumeryjskich tablicach glinianych, pochodzących z 2500 z p.n.e.. Prawdopodobnie chcąc przekazać tą wiedzę potomnym, Sumerowie zdradzili tajniki numerologii kapłanom w starożytnym Egipcie. Niektórzy jednak twierdzą, że kolebką numerologii był Egipt. Trudno określić to jednoznacznie. Wiadomo, że zapiski o praktykach numerologicznych znaleziono także w Babilonie, u Fenicjan, w Chinach, Indiach a także u Majów i Azteków.  Duży wkład w rozwój numerologii wniosły Chiny. To tam rozwinięto wiedzę o wibracjach urodzenia czyli informacjach odnośnie głównych liczb, którą każdy z nas jest.  Inne dowody wskazują, że numerologii używano tysiące lat temu w Rzymie, Chinach, Grecji i Japonii.

W Europie rozwój numerologii zapoczątkował matematyk Pitagoras z Samos.  W trakcje swojego życia rozwinął on znacznie techniki liczenia i czytania informacji o człowieku na podstawie liczb. Jest uważany za ojca numerologii w Europie.  Samą nazwę numerologia wymyślił natomiast Dr Julian Stenton.

Drugim źródłem jest kabała, czyli tradycyjna mistyka żydowska spisana w Wedze, która nadała początek Gematrii - systemowi, upatrującego w 22 literach alfabetu tajemnego kodu Jahwe. Interpretowano nią Stary Testament, gdyż uważano, że skoro Bóg stworzył świat za pomocą słów, to słowa mają energię, pozwalającą tworzyć nasz świat.

Około V w. kościół zaczął ingerować w wiarygodność tej nauki i zamknął ją w tajemnych zakonach. Od X do XIII w. była dostępna dla wszystkich ludzi, lecz od XIV w. została zabroniona  - ponownie z winy kościoła. Powróciła do łask na przełomie XIX i XX w. i dziś praktykujemy ją swobodnie, chociaż nadal figuruje ona jako nauka potępiana przez kościół.

 

Jak działa numerologia?

Działanie numerologii jest w rzeczywistości dość skomplikowane i  wymaga od numerologa wykonania określonych obliczeń i rozpatrzenia zależności między liczbami i ich umiejscowienia w siatce połączeń. Przy pomocy podstawowych obliczeń możesz łatwo policzyć jaką jesteś liczbą, w jakim jesteś roku numerologicznym oraz co mówi o Tobie Twój dzień urodzenia. Kluczowe jednak do stworzenia szczegółowego profilu Twojej osobowości jest sprawdzenie jak te wszystkie liczby działają razem. W tym celu potrzebna jest zgłębiona wiedza numerologiczna.

Uważa się, że we Wszechświecie nie ma zbiegów okoliczności, że to jak się nazywasz i kiedy się rodzisz jest wybierane przez Twoją duszę. Wniosek z tego, że samodzielnie (jako dusza) wybierasz sobie swoje cechy, sytuacje życiową i okoliczności. Natomiast to jak będziesz reagować i wypełniać swoją karmę, zależy już od decyzji, które podejmujesz żyjąc na co dzień. Czy zatem nie łatwiej żyć i podejmować decyzje, gdy wiesz jaki jest Twój cel i po co tu jesteś w tym życiu na ziemi?

W moich analizach numerologicznych bazuje na trzech systemach. Systemie greckiego matematyka Pitagorasa- najpopularniejszym w Europie, systemie kabalistycznym pochodzącym ze starodawnych żydowskich świętych ksiąg (Wedach) oraz na piramidzie numerologicznej- analizującej wibracje liczb z Twoich imion. Połączenie tych trzech systemów daje możliwość bardzo głębokiego wglądu w Twoją osobowość, przeznaczenie i pojawiające się okoliczności w Twoim życiu zarówno w przeszłości, teraźniejszości jak i przyszłości.

 

Zdjęcie- źródło.
Czytaj kolejny wpis:

5 interesujących mitów na temat numerologii